Firma ASUS nie przestaje zadziwiać swoich fanów ciekawymi i nowymi rozwiązaniami. Ten stylowy 15-calowy gadżet jest dostępny w pięciu modnych kolorach, ma przyzwoite nadzienie i jest niedrogi.

Wygląd laptopa ASUS X556UB jest pierwszą rzeczą, która od razu rzuca się w oczy. Stylowa, całkiem ładna, z kilkoma opcjami kolorystycznymi, dosłownie na pierwszy rzut oka przyciąga uwagę. Jeśli chcesz, możesz wybrać ciemnobrązowy model dla pragmatyków i tych, którzy lubią klasykę, lub zadowolić się czerwonym, białym, niebieskim lub jasnozłotym urządzeniem. Obudowa gadżetu może mieć zarówno polerowane wykończenie, jak i bardzo oryginalną i niezapomnianą teksturę składającą się z koncentrycznych okręgów. Po otwarciu laptopa widzimy środkową ramkę wokół ekranu z nadrukowanym napisem na dole. Kamera jest umieszczona na górze. Jeśli chodzi o klawiaturę, jest wystarczająco duża i ergonomiczna, jest wygodna w użyciu przez długi czas. Dwie części laptopa ASUS X556UB są połączone ze sobą za pomocą zawiasu zawiasowego. Wszystkie elementy są dobrze dobrane do siebie i nie skrzypią. Dość kompaktowe wymiary (382x258x25. 5mm.) i lekki, który jest 2. 3 kg wraz z baterią sprawiają, że urządzenie jest mobilne i wygodne w podróży.

Wyświetlacz.

Te laptopy są wyposażone w dwa rodzaje ekranów-HD i Full HD o przekątnej znanej już wszystkim 15. 6 cali.

Współczynnik proporcji w obu przypadkach wynosi 16: 9. Wyświetlacz HD ma dość skromną rozdzielczość-tylko 1366 × 768 pikseli, niezbyt duże kąty widzenia. W wersji Full HD sytuacja jest lepsza, ponieważ jest pełna 1920 × 1080 pikseli i kąty widzenia są znacznie większe, z których wygodniej jest pracować. Zalety obu ekranów obejmują wysokiej jakości matrycę, która zapewnia wysoką szczegółowość i dobrą powłokę antyrefleksyjną. Opatentowana technologia Splendid pozwala szybko i łatwo dostosować parametry do różnych sytuacji, aby obraz był tak przyjemny, jak to tylko możliwe.

Dostępne są cztery zaprogramowane tryby: bogaty, standardowy, Pielęgnacja oczu z filtrem niebieskim (co sprawia, że mniej niż 33%) na dłuższy pobyt za monitorem i Niestandardowy. Każdy z nich jest zoptymalizowany pod kątem konkretnych potrzeb, takich jak oglądanie filmów, praca z dokumentami tekstowymi, gry. Oba ekrany są na wysokości jasności i kontrastu. Jeśli krótko opiszesz wyświetlacz laptopa ASUS X556UB-jest to najlepsza opcja do pracy biurowej, codziennego użytku w domu i podczas podróży.

Kamera i dźwięk.

Jeśli chodzi o możliwości dźwiękowe, laptop AS55 XYBE jest wyposażony w technologię SonicMaster, która zapewnia wysokiej jakości odtwarzanie z głośników stereo. Również w tych gadżetach można wybrać kilka opcji dźwięku systemu audio za pomocą funkcji AudioWizard, w zależności od tego, co słuchasz, oglądasz lub grasz. Rozdzielczość kamery wynosi 0. 3 MP, co jest wystarczające do komunikacji wideo i komunikacji przez Skype.

Demontaż.

Gadżet ma dość duży zestaw różnych portów, co zapewnia wygodną obsługę wielu urządzeń peryferyjnych. USB Typu C jest dostępny ze specjalną konstrukcją, która umożliwia podłączenie kabla z dowolnej wygodnej strony, portu HDMI, USB 3. 0, wyjście słuchawkowe, USB 2. 0, Port VGA, RJ45 LAN złącze. Istnieje również czytnik kart pamięci SDXC / SDHC / SD. Ważne jest również to, że w urządzeniu znajduje się Zamek Kensington, który pozwala przechowywać dane w bezpiecznym miejscu.

Przedstawienie.

Laptop ASUS X556UB można wstępnie zainstalować w systemie Windows 10 Pro lub Home. Procesor zasługuje na szczególną uwagę, Laptopy ASUS X556UB są oferowane na rynku z jednym z trzech wariantów chipsetów: IntelCore i5 6200U z częstotliwością do 2. 8 GHz, i3 6100U lub i7 6500U (do 3. 1 GHz). Każdy z nich charakteryzuje się wysoką wydajnością i dzięki specjalnej technologii jest w stanie przetwarzać jednocześnie 4 strumienie informacji. Pamięć RAM w urządzeniu może wynosić do 12 GB, dostępne są również opcje o różnych pojemnościach: SSD 128 lub 256 GB; Dysk twardy 5400 obr. / min 500 GB, 1 lub 2 TB, dysk twardy 7200 obr. / min 500 GB lub 1 TB. Karta graficzna w urządzeniu NVIDIA GeForce 940M 2GB. System chłodzenia jest wyposażony w unikalną technologię ASUS IceCool.

Autonomia.

Laptop ASUS X556UB jest wyposażony w akumulator litowo-polimerowy z zabezpieczeniem przed przegrzaniem, a także zwarciem w sieci. W nominalnym trybie korzystania z gadżetu, bateria wystarcza do 8 godzin, a wraz z Grami czas pracy zostanie skrócony o 2 razy. Jedną z cech jest to, że bateria obsługuje ponad siedmiuset cykli ładowania, czyli ponad dwa i pół razy więcej niż konwencjonalne akumulatory litowo-jonowe.