Lenovo Legion Y520 w testowanej przez nas konfiguracji ma rdzeń i5-7300HQ (2. 5 Ghz), 8 GB PAMIĘCI DDR4 i karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti z 4 GB pamięci wideo.

Ponadto dysk SSD o pojemności 128 GB zapewnia szybkie uruchamianie systemu operacyjnego Windows i szybkie uruchamianie aplikacji. Miejsce do przechowywania biblioteki gier można znaleźć na dodatkowym dysku twardym o pojemności 1 terabajta.

Mysz do gier i Zewnętrzne Dyski twarde można podłączyć za pomocą następujących interfejsów: 2 x USB3. 0, 1 x USB 3. 0 Typ-C i 1 x USB 2. 0. Port HDMI może być używany jako złącze do wyświetlania obrazu na monitorze gry.

Oprócz czytnika kart SDXC, Legion Y520 ma miejsce na port gigabit Ethernet. Zestaw słuchawkowy do gier można podłączyć za pomocą gniazda mikrofonu / słuchawek lub Bluetooth 4. 1. Transmisja danych w sieci WLAN odbywa się za pośrednictwem adaptera 802. 11 au.

Oceniając wydajność w teście 3DMark Cloud Gate, Y520 uzyskuje wynik 16,132, co jest dobrym wynikiem. Wynik ten można pokonać tylko dzięki mocniejszym rozwiązaniom do gier.

Kto chce wycisnąć z Lenovo Legion nieco więcej wydajności, może zwiększyć pamięć RAM do 16 GB.

Oprócz testów syntetycznych spędziliśmy osiem godzin grając w gry na tym laptopie. W tym samym czasie nie odnotowaliśmy żadnych niepokojących spadków fps ani innych oznak niedostatecznej wydajności. Piękna rozdzielczość HD i niski koszt zadowolą przede wszystkim początkujących graczy. GeForce GTX 1050 Ti jest również wystarczający dla nowoczesnych gier, ale oczywiście z nieco zmniejszonymi ustawieniami graficznymi.

W 15. 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli również przeszedł nasze testy porównawcze z dobrymi wynikami. W szczególności ma matową powierzchnię ekranu, maksymalną jasność przy 255 cd / m2 i osiąga współczynnik szachownicy 163: 1. W tym samym czasie, podczas oglądania ciemnych scen w kinie, staje się zauważalne, że kontrast może być wyższy.

Słabym punktem Legion Y520, podobnie jak wiele innych laptopów do gier, jest czas pracy na baterii. W szczególności, podczas testowania tak zwanego” słownego ” skryptu, 45-watowa bateria mogła działać tylko przez 5 godzin i 22 minuty.