Wiele osób myśli o zakupie laptopa zamiast stacjonarnego komputera i zwykle skłania się ku bardziej komfortowym modelom z większym ekranem. Z jednej strony, chcesz kupić urządzenie z dobrym „nadzieniem”, na przykład procesor najnowszej generacji i kartę graficzną, na której można grać w mało wymagające gry lub proste aplikacje 3D. Z drugiej strony, chcę, aby cena nie była wysoka.

Laptop jest dostarczany w zwykłym czarno-szarym pudełku dla Asusa.

Samo pudełko wygląda reprezentacyjnie i ma uchwyt do przenoszenia. Oprócz laptopa dostępny jest mały Zasilacz, Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna.

Przekątna wyświetlacza ASUS X756UQ-17. 3 cale, a waga urządzenia to 2. 7 kg, co sprawia, że nie jest bardzo wygodny w transporcie w torbie lub plecaku i wymaga głównie pracy stacjonarnej.

Pokrywa obudowy wykonana jest z teksturowanego brązowego plastiku. Powierzchnia pokrywy jest błyszcząca i jest dość wyraźnie pokryta odciskami palców. Pośrodku znajduje się srebrne logo Asusa.

Kadr z 17. 3-calowy wyświetlacz jest również wykonany z czarnego plastiku. Nad wyświetlaczem znajduje się Kamera internetowa z mikrofonami, a pod nimi pośrodku znajduje się kolejne srebrne logo Asusa.

Średniej wielkości Touchpad znajduje się z niewielkim przesunięciem w lewo od środka powierzchni roboczej. Reaguje dobrze, ale-subiektywnie-z myszy będzie znacznie wygodniejsze.

Po lewej stronie obudowy znajduje się złącze kabla ładującego, złącze sieciowe RJ-45, wyjścia Wideo VGA i HDMI, USB 3. 0 portów, USB 3. 1 Typ-C i kompozytowe gniazdo audio. Po prawej stronie znajduje się Czytnik kart, dwa USB 2. 0 portów, napęd optyczny DVD ± RW i Gniazdo bezpieczeństwa Kensington.

X756UQ-TY366T ma niskonapięciowy procesor Intel Core i5 z dyskretną kartą graficzną NVIDIA GeForce GT 940MX z 2 GB pamięci wideo i 4 GB PAMIĘCI RAM. Ta kombinacja jest wystarczająca do pracy w programach biurowych. W domu można korzystać z internetu, oglądać filmy i zdjęcia. Dysk twardy o pojemności 1000 GB umożliwia przechowywanie wystarczająco dużej ilości danych, niezależnie od tego, czy są to pliki robocze, archiwa fotograficzne, czy kolekcja audio.

Jeśli chodzi o gry, większość tego urządzenia będzie ciągnąć na średnich ustawieniach, a niektóre na wysokich (Overwatch, FIFA 17, World of Warships, Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive). W prawie wszystkich wydaniach do 2015 r. fps na średnich ustawieniach będzie konsekwentnie przekraczał 30 klatek na sekundę. Jeśli mówimy o nowoczesnych grach, przy minimalnych ustawieniach możesz grać w Resident Evil 7, Battlefield 1 lub zabawną grę Rocket League.

Wyświetlacz

Laptop ma matrycę TN, co oznacza niewielkie kąty widzenia. Może to być przeszkodą, jeśli siedzisz pod kątem do ekranu lub planujesz wspólne oglądanie zdjęć z wakacji. Nie ma to wpływu na normalną pracę.

Pokrywa wyświetlacza jest błyszcząca, a ekran będzie migał obok silnego źródła światła. Sam wyświetlacz jest jasny, z dobrym, dla notebooka tego segmentu cenowego, odwzorowaniem kolorów.

Dźwięk

Głośniki stereo zapewniają dość przeciętną jakość dźwięku z niewielkim marginesem głośności. Jeśli planujesz często oglądać filmy lub słuchać muzyki, najlepiej zrobić to ze słuchawkami lub kupić Głośniki.

Podsumujmy

ASUS X756UQ to laptop, który łączy w sobie procesory najnowszej generacji, multimedialną kartę graficzną NVIDIA GeForce GT 940MX, dużą 17. 3-calowy ekran.

Urządzenie doskonale nadaje się zarówno do pracy, jak i do uruchamiania mało wymagających gier. Wyświetlacz i dźwięk nie są mocnymi stronami laptopa. Ale do oczywistych wad nie można ich przypisać-większość laptopów w tym segmencie cenowym grzeszy w ten sam sposób. Tak więc, opierając się na stosunku jakości do ceny, możemy z czystym sumieniem polecić Ci go kupić.